Przełom

W piątek 20. kwietnia w Ministerstwie Energii – firmy: Grupa Lotos, Poczta Polska, Telewizja Polska, Enea Serwis i Kolejowe Zakłady Łączności z Bydgoszczy podpisały porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju polskiej elektromobilności. Na bazie podpisanego dokumentu, firmy będą ze sobą kooperowały w zakresie budowy infrastruktury do ładowania aut elektrycznych oraz dystrybucji energii.

Efektem współpracy ma być dynamiczny wzrost liczby stacji do ładowania EV, tak żeby umożliwić swobodę podróżowania „elektrykami” nie tylko po mieście, ale przede wszystkim między miastami. Budowane mają być punkty zarówno do tradycyjnego ładowania, jak również szybkiego ładowania. Właśnie te drugie umożliwią ładowanie EV w podróżach poza miasto.

W ostatnim czasie Kolejowe Zakłady Łączności poszerzyły gamę produkowanych stacji, o stacje przeznaczone do domowego ładowania, o zróżnicowanej mocy z możliwością podłączenia dwóch pojazdów jednocześnie. Warto dodać, że ze stacji można ładować nie tylko baterie w samochodach, ale również rowerach, skuterach, a także motocyklach elektrycznych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...