Edukacja równie ważna, jak stacje do ładowania

Z pewnością kluczową rolę w ewolucji motoryzacji, której w tej chwili doświadczamy odegra, zakrojona na szeroką skalę edukacja. Martwi, że póki, co, tylko nieliczni zdają się doceniać jej znacznie w dążeniu do miliona aut w 2025 roku. Już „wczoraj” warto było pomyśleć nad podstawami programowymi, które uwzględnią konieczność powstania nowych zawodów w zakresie elektromobilności.

Obecny problem sygnalizują także nauczyciele. Nie tylko nie ma nowych podstaw programowych, ale przede wszystkim zaplecza dydaktycznego, które umożliwiłoby wykształcenie fachowców w dziedzinie napędów elektrycznych, obsługi baterii i elektroniki sterującej, jak również budowy i eksploatacji stacji do ładowania. Wykształcenie profesjonalnie przygotowanych doradców klienta, czy serwisu.

Optymizm mogą jedynie wzbudzać działania pasjonatów, którzy podczas Targów Motoryzacji w Poznaniu zorganizowali zawody dla młodych mechaników. Wszystkie konkurencje, jak przystało na krzewienie elektromobilności, oczywiście były związane z obsługą serwisową aut plug-in oraz EV, jak również obycia ze stacjami do ładowania. Młodzi ludzie różnie sobie poradzili z zadaniami. Jedni lepiej inni trochę gorzej. Wszyscy świetnie, biorąc pod uwagę brak zaplecza, a jedynie przyswajanie wiedzy i umiejętności dzięki zaangażowaniu swoich nauczycieli. Brawa i gratulacje dla Was wszystkich. Dzięki takim, jak Wy drodzy nauczyciele i uczniowie mogę być spokojny o swoje auto elektryczne.

Poza pasjonatami, nauczycielami i uczniami ważną rolę odgrywają świadomi znaczenia kształcenia krzewiciele wiedzy, jak np. Kolejowe Zakłady Łączności z Bydgoszczy.

Na co dzień produkują m.in. stacje do ładowania aut elektrycznych. Ostatnio rozszerzyli swoją ofertę o stacje do domowego ładowania, które nie tylko prezentowali w czasie trwania targów, ale również zostały wykorzystane w jednej z konkurencji podczas zawodów młodych mechaników.

Na stoisku wzbudzały ogromne zainteresowanie zwiedzających. Szczególnie te większej mocy, jak również dające możliwość ładowania dwóch aut jednocześnie w tym samym czasie.

Firma doskonale dowodzi, że możemy być znaczącym graczem na rynku infrastruktury do obsługi pojazdów elektrycznych. Tym bardziej, że mogą być one dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań zamawiającego. Nie dziwi, zatem ogromne zainteresowanie i tysiące zadanych pytań. Dla Was również wielki szacunek za świadomość, a przede wszystkim wspieranie edukacji elektromobilnej.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...