bydgoszczy

Bydgoskie rozwiązanie

Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy doskonale odnalazły się we współczesnym, rynku motoryzacyjnym. Z dużym wyprzedzeniem wyczuły nowoczesne, proekologiczne kierunki, rozwoju produkcji samochodów elektrycznych na niespotykaną do tej pory skalę. Podstawę dla przywołanego rynku stanowią stacje do ładowania. Nie ma stacji, nie ma rozwoju rynku aut elektrycznych. W związku z tym z KZŁy zaprojektowały i wykonały w pełni zarządzane sieciowo stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

bydgoszczy
Stacja ładowania pojazdów elektrycznych EV typ ecoMOTO

Bydgoska spółka oferuje 3-fazowe stacje Eco Moto do ładowania: samochodów, skuterów, rowerów o mocy 22kW. Istnieje również możliwość dołączenia modułów stałoprądowych o mocy 50kW, tzw. modułów szybkiego ładowania – stanowiących podstawę do mobilności pojazdów elektrycznych bez ograniczeń. Rozwiązanie polegające na szybkim ładowaniu doskonale już  się sprawdziło na wiodącym w dziedzinie elektormobilności rynku norweskim. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy skorzystali z doświadczeń Norwegów. Zaczęli budowę sieci dystrybucji energii w oparciu o polskie rozwiązania. Stacji ładowania pojazdów w ciągu kilkudziesięciu minut w czasie przerwy na obiad, czy kawę do poziomu 80% pojemności baterii.

Proponowane przez bydgoską firmę urządzenie jest niebywale proste w obsłudze. Za pomocą 7 calowego ekranu dotykowego, właściciel „elektryka” dokonuje wyboru stanowiska i ilości energii. Płatność za tankowanie dokonuje z użyciem bankowej karty zbliżeniowej. Rozpoczęcie ładowania i wydruk potwierdzenia płatności realizowany jest po przyjęciu opłaty i zaksięgowaniu jej na koncie dostawcy energii. O statusie zajętości ładowania stanowiska informuje sygnalizator świetlny umieszczony na górze stacji. Stacja posiada dwa indywidualne tory napięciowe, które są opomiarowane za pomocą liczników energii elektrycznej, dzięki czemu można obsługiwać dwa pojazdy elektryczne jednocześnie. Stacja wyposażona jest w czytnik bezstykowych kart typu „Mifare” umożliwiający dostęp do urządzenia personelowi serwisowemu i obsługę kart miejskich. Dla bezpieczeństwa jest wyposażona w awaryjny wyłącznik prądu.

Klient ma możliwość planowania harmonogramów ładowania. Odczytu danych z licznika. Posiada dostęp do wszelkiego rodzaju loginów i historii ładowania za pomocą intuicyjnego panelu oraz aplikacji mobilnej lub serwisu www. Klient może sam decydować o czasie ładowania lub zdać się na system automatyczny, który inteligentnie i optymalnie oceni warunki ładowania. Dzięki niemu odbiorca może liczyć na gratyfikacje w postaci zmiennych stawek za kWh, a operator energetyczny ma możliwość optymalizacji wykorzystania sieci energetycznej.

Niewątpliwie stacja Eko Moto Kolejowych Zakładów Łączności z Bydgoszczy stanowi punkt zwrotny na drodze do polskiej elektromobilności. KZŁy to firma innowacyjna z ogromnym ponad 165 letnim doświadczeniem w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań. Reagująca na zmieniający się rynek i jego zapotrzebowanie, o czym świadczy najnowsza produkcja – stacji do ładowania pojazdów elektrycznych.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...