Współdzielone hulajnogi

Dwa uznane koncerny samochodowe: BMW oraz Daimler, uruchomiły w Warszawie usługę współdzielenia hulajnóg elektrycznych na minuty. Do dyspozycji wypożyczających jest 400 pojazdów.

Stolica jest pierwszym polskim miastem, w którym Hive uruchomiło wypożyczalnie. W planach są kolejne. W całej Europie tylko w tym roku operator, chce zaoferować usługi w 20 miastach. Już działała w Paryżu, Lizbonie i Atenach. Warszawa jest czwartym, a zarazem najtańszym miejscem, w którym można wypożyczyć elektryczną hulajnogę.

Wypożyczenie kosztuje 2,50 PLN, a każda minuta jazdy 45 groszy. Istnieje również możliwość zaparkowania pojazdu na 30 minut, w ciągu, których wypożyczający ma zapewnioną wyłączność na pojazd.

Współdzielić można modele Segway ES4 wyposażone w GPS i jeżdżące z prędkością do 25km/h.

Hulajnogę można wypożyczyć korzystając z mobilnej apki. Odblokowanie Segway’a wymaga zeskanowania kodu QR aparatem w telefonie.

Firma współpracuje z mytaxi, car2Go lub Reach NOW. Hive należy do grupy FREE NOW. Dzięki powiązaniom, planuje integrację swojej usługi z aplikacją mobilną mytaxi. Dzięki temu klient po wpisaniu w apce miejsca, do którego chce dotrzeć będzie mógł porównać opcję dojazdu taksówką i hulajnogą. W konsekwencji wybrać dla siebie najlepszy środek transportu.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...