Tak to robią Bawarczycy

Znany na całym świecie koncern samochodowy z Monachium będzie wymieniał punkty za ekologiczną jazdę na darmowy prąd do ładowania EV.

Funkcja nazywa się eRouting. Nawigacja w samochodzie wyświetli historię ładowań oraz przejazdy na samej energii elektrycznej. Wykorzystując usługę geofencing będzie także rejestrowała wjazd elektryka w strefę czystego transportu, w której mogą się poruszać jedynie auta z napędem elektrycznym, wodorowym bądź gazowym i automatycznie przełączy samochód na zasilanie prądem. Funkcja, co prawda dedykowana jest tylko kierowcom w Niemczech, ale Monachijczycy nie zapominają także o innych.

I tak, BMW będzie premiowało eko-kierowców, którzy w swoim aucie, świadomie wykorzystują napęd hybrydowy. Za każdy kilometr pokonany na zasilaniu z baterii, właściciel otrzyma jeden punkt. Dwa punkty za korzystanie z silnika elektrycznego w zielonej strefie. Tak gromadzone punkty zostaną „przelane” na kartę BMW i umożliwią ładowanie EV w sieci stacji IONITY, co jest jednoznaczne z jeszcze tańszą eksploatacją bawarskiego PHEV. Jednocześnie stanowi konkretną zachętę do przesiadania się do zelektryfikowanych modeli producenta.

Na tym nie poprzestają i w ramach popularyzowania elektromobilności dla tych, którzy zdecydują się na zakup elektrycznego modelu iX3 bądź MINI, oferują kartę umożliwiającą, roczne, darmowe ładowanie w sieci IONITY.

Kolejną propozycją jest oferowanie kierowcom nowych ładowarek domowych o mocy 22kW.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...