Łączą siły

Już oficjalnie wiadomo, że BMW Group oraz Jaguar Land Rover nawiążą współpracę w zakresie opracowywania elektrycznych jednostek napędowych nowej generacji.

Monachijczycy w tym zakresie dysponują bardzo dużym doświadczeniem. Do tej pory opracowali, wyprodukowali i wdrożyli kilka generacji napędów elektrycznych.  Na rynku technologii elektromobilnych zasłynęli m.in. z umieszczenia w jednym elemencie: silnika elektrycznego, skrzyni biegów i elektroniki napędu. Do tego silniki elektryczne budowane przez Grupę, nie wymagają zastosowania metali ziem rzadkich.

Jaguar Land Rover swoje możliwości zaprezentował w modelu I-Pace.

W przyszłym roku, razem planują budować elektryki w oparciu o układ napędowy eDrive piątej generacji (Gen 5), który znajdzie zastosowanie w SAV BMW iX3.

Bazując na jednostce Gen5, oba koncerny, wspólnie będą opracowywały kolejne generacje napędu.

Współpraca, to nie tylko postęp, to przede wszystkim zmniejszenie kosztów finalnego „produktu”, który ma trafić do klienta. Mariaż BMW Group i Jaguar Land Rover, to mniejsze wydatki na prace badawczo-rozwojowe nad nowymi generacjami napędów, oszczędności płynące z planowania produkcji, wspólne zakupy umożliwiające uzyskanie lepszej, niżej ceny.

Siedzibą połączonych sił, będzie Monachium. Partnerzy, auta będą produkowali samodzielnie, każdy w swoich zakładach z zachowaniem indywidualnego sznytu.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...