nie kłam

Jeżeli wierzyć doniesieniom to …

wraz z końcem lipca świat ujrzy dwa polskie prototypy samochodów elektrycznych. Premiera będzie przypominała te genewskie, czyli odbędzie się online.

Spółka ElectroMobility Poland, której udziałowcami są cztery koncerny energetyczne: Enea, Energa, PGE, a także Tauron, zaprezentuje hatchback’a oraz SUV’a – oba napędzane silnikami elektrycznymi. Pierwszy będzie prototypem demonstracyjnym, a drugi tzw. show car, zatem wizją przyszłości. Poza prezentacją, zostanie ujawniona nazwa marki polskiego samochodu elektrycznego.

Zanim, to się stanie, EMP w mediach społecznościowych opisze, jak będzie można uczestniczyć w niecodziennym pokazie, który ma być dostępny dla każdego zainteresowanego. Auto ma trafić do produkcji w 2023 roku. Warto dodać, że stylistyką zajęli się projektanci z Włoch z Torino Design, a nad całością czuwał Tadeusz Jelec, który przez lata pracował dla Jaguara.

Nam nie pozostaje nic innego, jak czekać do 28 lipca, ponieważ na ten dzień EMP zapowiedziało światową premierę polskiego elektryka.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...