Brawa dla Miasta Łodzi !

Wspaniały przykład płynie z miasta Łodzi. Wiceprezydent Adam Wieczorek zapowiedział, że do końca 2020 roku w mieście zostanie zainstalowanych 210, ogólnodostępnych stacji do ładowania pojazdów elektrycznych.

Mało tego, to mieszkańcy mają wskazać miejsca lokalizacji oddając swój głos w ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej Magistratu.

Pan prezydent podkreśla, że to jeden z elementów walki miasta ze smogiem i trudno Panu prezydentowi odmówić racji. Jednocześnie zauważył, że rozbudowa infrastruktury do ładowania ma się przyczynić do zwiększenia popularności elektromobilności w mieście.

„Chcemy zainicjować proces. Żeby każdy łodzianin wiedział, że jeżeli kupi samochód elektryczny, to będzie miał gdzie ten samochód naładować w naszym mieście. Dlatego do końca 2020 r. planujemy uruchomić w Łodzi 210 ogólnodostępnych punktów ładowania elektrycznych samochodów.”

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu.

W Łodzi w 2018 roku wydział uprawnień komunikacyjnych zarejestrował 100 elektryków.

Miasto w ten sposób pokazuje, że ponad podziałami można pracować na rzecz Mieszkańców, kierując się interesem społecznym, a nie politycznym. Brawo Pani Prezydent i brawa dla Pani Zastępcy. Dajecie Państwo kolejny raz przykład, z którego powinni skorzystać inni budując elektromobilność – nie dla kogo innego, jak dla nas mieszkańców polskich miast, którzy zmagają się z coraz bardziej zatrutym powietrzem pochodzącym m.in. ze spalin komunikacji samochodowej.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...