Ładowanie baterii w 15 minut

Jeden z czołowych producentów samochodów na świecie od kilku dekad pracuje nad wyprodukowaniem baterii, którą będzie można naładować w 15 minut. Osiągnięcie wspomnianego wyniku ma zapewnić m.in. zastosowanie stałego elektrolitu. Obecnie, testy weszły w fazę, która ma umożliwić powszechne zastosowanie w 2025 roku. Dodatkowym efektem wykorzystania stałego elektrolitu jest zwiększenie pojemności ogniw przy zachowaniu obecnego wymiaru. Zwiększenie pojemności przełoży się na zwiększenie zasięgu elektryka na jednym ładowaniu.

W tej chwili Toyota przeprowadza cały szereg testów, które mają zapewnić bezpieczeństwo użytkowania, trwałość i odporność na dużą częstość ładowania. Nad rozwiązaniami współpracuje z firmą Panasonic, a także chińskim producentem baterii oraz aut elektrycznych. Zapewniła sobie także stałe dostawy litu, inwestując w jedną z firm australijskich.

Nowa generacja baterii ma stanowić przełom w motoryzacji napędzanej prądem. Zwiększyć powszechność aut elektrycznych przez funkcjonalność porównywalną z autami z napędem tradycyjnym.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...