Genewskie premiery BMW

Według doniesień Grupy, zasadniczą część prezentacji producenta z Monachium będą stanowiły auta zelektryfikowane, w tym również nowe BMW serii 7. Niekwestionowaną gwiazdą pokazu ma być The 8 w wersji Individual M850i Night Sky.

Bawarczycy zaprezentują czwartą generację napędu hybrydowego plug-in w modelach: 330e Sedan, X5xDrive45e, 745e, 745Le, 745LexDrive. Wszystkie w zależności od sposobu skonfigurowania parametrów jazdy na silniku elektrycznym mogą pokonać od ponad 50 do 80 kilometrów z zerową emisją lokalną.

Napędzane są cztero i sześciocylindrowymi-rzędowymi silnikami benzynowymi i silnikiem elektrycznym. Oferując moc do 290 kW tj. 394 KM. Silnik elektryczny jest zasilany z baterii wysokonapięciowych o zwiększonej pojemności.

Inteligentny napęd na cztery koła – xDrive zapewnia nie tylko doskonałą przyczepność, ale również perfekcyjny rozdział mocy pochodzącej z obu silników na wszystkie koła.

Nowe modele prezentowane w Genewie na polskim rynku będą dostępne jeszcze w tym roku.

Poza hybrydami plug-in – BMW Energy Services wprowadza pilotażowy program, darmowego, ekologicznego, ładowania elektryków. Rozwiązanie w przyszłości ma stanowić podstawowy element pojazdów napędzanych prądem. W pierwszej kolejności, darmowa, zielona energia będzie dostępna w Szwajcarii i we Francji.

Z kolei w Niemczech od kwietnia mają się pojawić rozszerzone, bezpłatne pakiety do użytku domowego i w drodze. W perspektywie wszystkie auta elektryczne nie tylko mają pobierać energię, ale mają ją także oddawać do sieci.

Dzięki BMW Energy Services z nowych możliwości, jakie niesie ze sobą rewolucja energetyczna i elektromobilność, skorzystają nie tylko użytkownicy samochodów, ale także operatorzy flot, dostawcy energii i właściciele nieruchomości.

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...