Super pojazdy w bydgoskiej komunikacji

Moje rodzinne Miasto dołączyło do europejskich stolic, w których coraz większą popularnością cieszą się współdzielone skutery elektryczne.

Ciche, przyjazne dla środowiska. Do tego zero emisyjne. Napędzane silnikami elektrycznymi. Poza walorami dla otoczenia stanowią niesamowitą frajdę dla rządnych przygód „jeźdźców”.

Rewelacyjnie spisują się w miejskiej dżungli, szczególnie podczas szczytów komunikacyjnych. Na jednośladach bezpiecznie i zgrabnie można ominąć wszelkie zatory.

Natomiast napęd elektryczny daje możliwość uzyskania pełnej mocy od zera, co zdecydowanie ułatwia manewrowanie bez obaw o bezpieczeństwo. Umożliwiają szybkie dotarcie do celu bez tracenia cennego czasu w komunikacji.

Oczywiście to nie jedyna atrakcja czekająca na wypożyczających skutery na minuty.

Korzystając z dostępnych w Bydgoszczy 35, a docelowo 50 elektrycznych jednośladów w sieci blinkee.city osobiście można się przekonać o walorach motoryzacji napędzanej prądem.

Skutery są całkowicie wolne. Oznacza to, nieskrępowane współdzielenie. Wypożyczający nie musi  szukać stacji, żeby skorzystać ze skutera. Nie musi również poszukiwać stacji, żeby go oddać. Wystarczy jedynie bezpłatna,  aplikacja mobilna zainstalowana w smartfonie, a tę można pobrać ze strony operatora systemu.

Po zarejestrowaniu, użytkownik uzyskuje dostęp do mapy miasta, na której widzi lokalizację skuterów w swoim najbliższym otoczeniu. Z telefonu rezerwuje skuter i od tej chwili ma 15 darmowych minut na dotarcie do pojazdu.

Aplikacja umożliwia uruchomienie skutera, otworzenie kufra, w którym znajdują się dwa kaski.

Koszt niczym nieskrępowanej  podróży to 0,69 groszy za minutę i 0,9 groszy za postój. Dla studentów opłaty za korzystanie są niższe.

Oddanie jest równe proste, jak wypożyczenie. Po dojechaniu na miejsce, skuter wystarczy zaparkować w strefie określonej w aplikacji, zgodnie z przepisami ruchu drogowego i po temacie.

Warto wspomnieć, że w Bydgoszczy skuterem można śmigać po bus pasach, a parkowanie w Stefie Płatnego Parkowania jest bezpłatne !

Rzecznik Elektromobilności Autor

Na co dzień jestem rzecznikiem, zatem podejmując decyzję o pisaniu Bloga postanowiłem pozostać w roli. Więcej o mnie...